Ghost Palm, Inc. aby zniknąć, przyćmiony przez iOS i Androida

Moda

HP ogłasza zakończenie działalności działu mobilnego Palm, Inc. a webOS jest teraz wymarły

Wielu z nas, pierwszych użytkowników urządzeń mobilnych i osobistych asystentów cyfrowych [(PDA) poprzedników smartfonów] z miłością wspomina nasze wczesne urządzenia Palm. Dla wielu z nas najwcześniejszymi urządzeniami mobilnymi były Palm Pilot i jego następcy, tacy jak Palm m100. Urządzenia te miały niewielkie ułamki mocy obliczeniowej, pamięci RAM i pamięci dostępnej na obecnych urządzeniach. Mieli małe szare ekrany rezystancyjne, które wymagały użycia małego rysika do poruszania się po ekranie. I oczywiście nie mieli możliwości dzwonienia ani dostępu do Internetu. Ale były najlepszą dostępną rzeczą na rynku w tym czasie i były rewolucyjnym krokiem naprzód w przypadku kompaktowych, mobilnych komputerów. W końcu PDA zrodzi urządzenia takie jak iPhone i smartfony z Androidem, takie jak Droid line na Verizon.

Chociaż firma Palm, założona w 1992 roku, była jedną z najwcześniejszych i najbardziej innowacyjnych firm w dziedzinie ultramobilności, w ostatnich latach okazała się niezrównoważona w obliczu konkurencji ze strony firm takich jak Microsoft, Apple i Google z ich mobilnymi systemami operacyjnymi Windows Mobile, iOS i Android. Szybko do 2010 roku. HP postawił dużą stawkę w zeszłym roku, kiedy kupił Palm za 1 USD. 2 miliardy. Mając nadzieję na dodanie producenta urządzeń mobilnych i oprogramowania do swojego arsenału jednostek obliczeniowych, HP podjął poważną przygodę.

Ale było już za późno. Konkurencja ze strony Microsoftu za pośrednictwem Systemu Operacyjnego Windows Mobile już jakiś czas temu zepchnęła Palm na dalszy plan. Urządzenia i system operacyjny Palm miały trudności z konkurowaniem z PocketPC i Windows Mobile na długo przed pojawieniem się iPhone ‚ a. Po pojawieniu się Androida i iPhone’ a nie było nadziei dla producenta lub nowego działu HP. W czwartek HP ogłosił, że zamyka swój oddział webOS i zamyka okna na dziedzictwo Palm.

Palm ostatnio znalazł się w trudnej sytuacji, rywalizując z potworami urządzeń wyposażonych w funkcje łączności 4G, masywne wyświetlacze, dwurdzeniowe procesory i wszystkie najnowsze oprogramowanie z iOS i Androida. HP uświadomił sobie, że dział, który kiedyś był Palm, Inc. nie jest już opłacalna ani zrównoważona. Często zdarza się to firmom, które są pionierami w branżach niszowych. W końcu są one zasłonięte przez bardziej finansowane, bardziej innowacyjne, bardziej zwinne firmy, które uzurpują sobie początkową blokadę twórcy w branży.

Chociaż strony internetowe i urządzenia Palm podążają ścieżką Dodo, wielu z nas żegna się z wdzięcznością za ich innowacyjność i pomysłowość. Dzięki ich wczesnym początkom mamy teraz smartfony, które sprawiają, że nasze życie jest niezmiernie bardziej połączone i łatwiejsze do zorganizowania. Więc wypijmy za Ciebie, Palma.

Czy któryś z Was był właścicielem urządzeń Palm? Co pamiętasz o wczesnych systemach mobilnych i co sądzisz o tym, jak ewoluowały przez lata? Daj nam znać swoje myśli poniżej!